Obecnie w sklepach online można kupić praktycznie wszystko. Jak pokazują ostatnie dane pochodzące z 2017 roku, aż 55% Polaków przynajmniej raz w miesiącu robi zakupy przez Internet (źródło: Total Retail 2017). Ludzie cenią sobie taką formę zakupów przede wszystkim ze względu na wygodę. Przez internet można kupić dowolny produkt bez wychodzenia z domu, o dowolnej porze dnia i nocy. Często też produkty dostępne online są tańsze, zachowując przy tym wysoką jakość porównywalną z produktami dostępnymi w sklepach tradycyjnych. Rynek motoryzacyjny stanowi dużą część tego, co można znaleźć w sieci i nic w tym dziwnego, bo powodów, dla których warto kupować części samochodowe przez internet jest całkiem sporo.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Niższe ceny za części samochodowe w internecie to pierwsza i podstawowa zaleta, którą kierują się osoby wybierające taką formę zakupów. Duża ilość towaru, jaką zamawiają sklepy internetowe, powoduje, że dostawcy mogą negocjować lepszą cenę, a my możemy kupić daną część samochodową nawet o 20-30% taniej w porównaniu ze sklepami tradycyjnymi. Co jeszcze wpływa na taką różnicę w cenie? Sprzedawcy internetowi wydają mniej na lokal, rachunki, czyli tzw. koszty stałe lokalu, tańsza jest również obsługa klienta.

Kupując części samochodowe w sieci, oszczędzamy nie tylko pieniądze, ale i czas. Click To Tweet Dojazd do sklepu, wybieranie, kupowanie, a potem stanie w kolejce znacznie wydłuża czas, który poświęcamy na robienie zakupów w porównaniu do zamawiania przez internet. Kupując w internecie – wystarczy kliknąć i gotowe. Na korzyść zakupów przez internet przemawia również fakt, że w sklepach online zazwyczaj mamy możliwość wybrania optymalnej dla nas formy płatności: możemy albo zapłacić online, albo dopiero przy odbiorze przesyłki.

Szeroki wybór części samochodowych w internecie

Kolejną zaletą kupowania części samochodowych przez internet jest szeroki asortyment. Co prawda ciężko jest znaleźć jeden sklep, który oferuje wszystko, ale wystarczy dobrze przeszukać internet, aby znaleźć to, czego aktualnie potrzebujemy. Samodzielne kupowanie przez internet daje też większe pole manewru. Można odwiedzić niezliczoną ilość sklepów, dowolnie porównywać oferty i wybrać tę najkorzystniejszą cenową. Bez wątpienia jest to wygodniejsza opcja niż jeżdżenie od jednego sklepu do drugiego.

zakup czesci samochodowe internet 1 Zakup części samochodowych przez internet

Możliwość zwrotu w e-sklepie

Części zakupione w sklepie internetowym można zwrócić, oczywiście pod warunkiem, że towar jest nieużywany. Click To Tweet W związku z tym, że kupujący nie ma możliwości obejrzenia towaru, prawo ustanawia, że ma on 14 dni na odstąpienie od umowy i kolejne 14 dni na zwrot. Sprzedawca może ten czas wydłużyć, ale w żadnym wypadku nie może go skrócić. Tutaj jednak trzeba pamiętać, że w większości przypadków to kupujący pokrywa koszty przesyłki zwrotu.

Szybka dostawa części samochodowych pod wskazany adres

Zamawiając auto części online, możemy spodziewać się, że dotrą one do nas w przeciągu 1-2 dni roboczych. Przesyłkę dostarcza najczęściej kurier po zaksięgowaniu wpłaty. W wielu przypadkach istnieje także opcja darmowej dostawy od określonej kwoty, którą ustala sprzedawca.

%name Zakup części samochodowych przez internet

Na co trzeba uważać kupując części samochodowe w sieci?

Pomimo wielu korzyści przemawiających za kupowaniem auto części w internecie, tak jak w przypadku każdego innego sklepu online i w tym wypadku należy zachować zdrowy rozsądek. Pomimo że kupowanie w sieci obecnie jest stosunkowo bezpieczne, musimy uważać na oszustów, którzy oferują podróbki, albo części używane reklamują jako nowe. Taki problem najczęściej zdarza się, kupując części samochodowe u niesprawdzonych źródeł, na przykład na aukcjach internetowych lub poprzez ogłoszenia. Z tego powodu zawsze powinniśmy dokładnie sprawdzić sklep lub aukcję, na której chcemy zakupić interesujący nas produkt.

Najbardziej bezpiecznym rozwiązaniem jest kupowanie części samochodowych w sprawdzonych sklepach internetowych lub w sklepach dealerskich online. Internetowe sklepy motoryzacyjne oferują szeroką gamę produktów i części od oryginalnych po zamienniki wysokiej jakości i w takim wypadku nie ma mowy o żadnym oszustwie. Niemniej jednak niezależnie od tego, jaki sklep wybieramy, zawsze przed zakupem warto zapoznać się z opiniami na temat sklepu, czasem realizacji, ceną dostawy, a także możliwością zwrotu towarów wadliwych lub takich, które nie spełniają naszych oczekiwań.

 


Widget not in any sidebars

Share This
Przeczytaj poprzedni wpis:
Gdzie kupować odpowiednie części do samochodu?

Na rynku części samochodowych możemy znaleźć wiele produktów, które różnią się między sobą zarówno ceną, jak i jakością. To, że...

Zamknij