Kupowanie samochodu z salonu

Kupowanie samochodu nowego, prosto z salonu firmowego lub dealerskiego ma zupełnie inny wymiar, niż poszukiwanie auta używanego w komisach, u handlarzy czy u osób prywatnych. Wystarczy wybrać odpowiednią dla nas markę pojazdu i udać się do najbliższego salonu. Sztuką pozostaje jednak przy tym wynegocjowanie najkorzystniejszej ceny za nowy samochód, przy optymalnych warunkach transakcji oraz bogatym wyposażeniu pojazdu. Przedstawiamy szybki poradnik, który na pewno okaże się pomocny dla wszystkich osób, które chciałyby kupić samochód wprost z salonu.

Dlaczego warto kupować samochód z salonu

W przypadku nowego samochodu z salonu, to nabywca może go skonfigurować i dopasować do własnych potrzeb. Click To Tweet

Nie musi godzić się na to, co ma mu do zaoferowania sprzedający. Może wybrać inny kolor nadwozia niż prezentowany w salonie, inny standard wyposażenia.

W salonie kupimy najnowszy model pojazdu,  a przy tym nie będzie miał żadnych ukrytych wad i usterek, o których „zapomniał” powiedzieć sprzedający. Kupując takie auto mamy na nie gwarancję niezawodności i bezpłatnej naprawy w punktach ASO danej marki. Można uzyskać ponadto w gratisie od sprzedawcy w salonie dodatkowy rok gwarancji, obniżoną cenę na czujnik parkowania czy nawigację, komplet opon letnich lub zimowych i tym podobne.

Nowy samochód „dostosowuje się” do stylu jazdy danego kierowcy. Przy kupnie używanego pojazdu może okazać się, że sprzęgło jest już mocno wyeksploatowane i trzeba je wymienić, a i tak nie daje to gwarancji uzyskania najbardziej ekonomicznej jazdy.

Kolejnym atutem zdecydowania się na nabycie samochodu z salonu jest możliwość rozłożenia od razu, w tym samym miejscu płatności na raty i skredytowanie zakupu, bez konieczności odwiedzania banku czy firmy leasingowej. Salony motoryzacyjne często współpracują z bankami, aby móc zaoferować swoim klientom od razu usługi finansowe.

Przy zakupie nowego auta nie ma mowy o konieczności wymiany zużytych części. Zaoszczędzimy więc na wymianie płynów samochodowych, wszelkich filtrów, całego rozrządu czy oleju silnikowego.

ferrari 1209231 640 Szybki poradnik dla osób kupujących samochód z salonu

W jakim okresie najlepiej kupować samochód?

Najlepszym okresem na zakup nowego samochodu z salonu jest sezon, w którym obniżane są ceny starych roczników. Click To Tweet Kupując samochody z wyprzedaży rocznika można na tym realnie zaoszczędzić – nawet do kilkunastu tysięcy złotych przy drogich modelach. Wyprzedaże roczników samochodów odbywają się pod koniec roku (zwykle od 1 grudnia) i kończą się z początkiem nowego roku (zwykle do 31 stycznia). To najlepszy czas na zakup samochody wprost z salonu.

Na co zwracamy uwagę przy kupowaniu samochodu?

Przy kupowaniu nowego pojazdu trzeba zwrócić uwagę na moc silnika i jego wersję, zwłaszcza jeśli zależy nam na dużym przyspieszeniu. Kiedy jednak wybierzemy pokaźnej pojemności silnik, o dużej mocy, musimy liczyć się z nieco wyższym spalaniem, choć w nowych samochodach producenci dokładają wszelkich starań, aby spalanie było jak najniższe. Warto sprawdzić przy zakupie raporty producenta dotyczące średniego spalania paliwa w danym modelu pojazdu.

Nie mniej ważną kwestią dla kupującego może być kolor nadwozia i tapicerki samochodowej czy standard wyposażenia. Najtańsze będą nowe auta z podstawowym, niejednokrotnie mocno okrojonym wyposażeniem.  Im więcej chcemy „bajerów” w aucie – alufelgi, spoiler, relingi na dachu, aluminiowe progi, chromowane elementy we wnętrzu pojazdu, dobrej jakości radio z nagłośnieniem, wbudowane czujniki ruchu i ułatwiające parkowanie przodem i tyłem i nawigacja GPS, tym więcej zapłacimy za samochód. Cena oczywiście pozostaje jednym z kryteriów, jakie kupujący biorą pod uwagę przy zakupie nowego auta z salonu.

Jakie sprawy musimy załatwić nim wyjedziemy samochodem z salonu?

Podpisanie umowy kupna samochodu z salonem firmowym dealera otwiera drogę do tego, aby wkrótce wyjechać z niego całkowicie nowym autem, które stanie się naszą własnością. Rodzi to konieczność załatwienia kilku formalności. Z salonu obowiązkowo powinniśmy odebrać komplet dokumentów, wraz z fakturą, kartą pojazdu, instrukcją obsługi, książką serwisową oraz szeregiem dodatkowych elementów, które oferował sprzedający.

Następnie trzeba udać się z fakturą za zakup pojazdu do urzędu miasta lub gminy, do wydziału komunikacji i zarejestrować na własne nazwisko auto. Konieczne będzie przy tym wykupienie dla niego polisy OC, która najpóźniej powinna rozpoczynać okres trwania ochrony ubezpieczeniowej z dniem pierwszej rejestracji nowego samochodu. Kiedy już zrealizujemy takie formalności, należy wrócić do salonu z tablicami rejestracyjnymi, nowym dowodem rejestracyjnym i naklejką legalizacyjną. Dopiero po zamontowaniu tablic i umieszczeniu naklejki można wyjechać z salonu nowo zakupionym samochodem.


Widget not in any sidebars

Share This
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak sprzedawać samochód za pomocą internetu?

Sprzedaż samochodu Sprzedaż samochodu używanego jest tym trudniejsza, im więcej ma on wad. Obecnie w sieci internetowej, w prasie konwencjonalnej,...

Zamknij